रोचक

“होशियार ! धेरै वि र्य खेर फाल्दा यस्तो हुन्छ” (जानी राखौ)

वी र्य खेर फाल्नु हुँदैन भन्ने पूर्वीय समाजको मान्यता भएकाले धेरै शक्ति खेर जान्छ भन्ने सोच छ, तर त्यसमा सत्यता छैन। वी र्यमा प्रजनन क्षमताका लागि आवश्यक शुक्रकीट हुने भएकाले नै यसले बढी नै महत्त्व पाएको छ। सांकेतिक रूपमा हेर्दा जन्मको सुरुवात हुने बीजका रूपमा कार्य गर्ने भएकाले यसले पाएको महत्त्व जायज नै लाग्छ। यो शक्ति आफैंमा ठूलो तथा महत्त्वपूर्ण छ ।

पोषणका दृष्टिले हेरिने शक्तिको कुरा गर्दा एक सामान्य व्यक्तिलाई १ हजार ८ सयदेखि २ हजार २ सय क्यालोरी शक्ति चाहिन्छ र एकपल्टको वीर्य स्खलनमा यस्तै १५ क्यालोरीजति हुन्छ ।

यौ न सम्पर्क गर्दा वा त्यस अघिपछिका शारीरिक क्रियाकलाप देखि लि ङ्ग उत्तेजना, रस निस्कने, वी र्य स्खल नजस्ता कतिपय क्रिया-प्रक्रियामा पनि शक्ति (क्यालोरी) खर्च हुन्छ भन्ने कुरा बिर्सनु हुँदैन, तर यौ न सम्पर्क भन्दा ह स्त मैथु नमा कम ऊर्जा खर्च हुन्छ। त्यसैले ह स्तमैथु नलाई दुब्लोपनको दोष दिनु जायज छैन। बरु तपाईंले पोषण र व्यायाममा ध्यान दिनुहोला।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

Related Articles

Back to top button
Close