समाचार

लगातार सुनको मुल्य बढ्दै आज पनि नसोच्ने गरी ह्वात्तै बढ्यो, हेर्नुहोस कतिमा भइरहेको छ कारोबार।

काठमाडौँ । मंगलबार सुन चाँदीको मुल्यमा वृ’द्धि भएको छ ।नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज सुनको मुल्य तोलामा ८ सयले बढेर प्रतितोला ९४ हजार ९ सयमा कारोबार भइरहेको छ । यसअघि सोमबार सुन तोलाको ९४ हजार १ सयमा कारोबार भएको थियो । त्यस्तै मंलगबार तेजावी सुनको मुल्य प्रतितोला ९४ हजार ४ सयमा कारोबार भइरहेको छ । त्यसैगरी मंगलबार चाँदीको मुल्य तोलामा २० रुपैयाले बढेर तोलाको १२ सयमा कारोबार भइरहेको महासंघले जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस:यातायात व्यवसायीले कोभिड १९ महामारीका बेला सार्वजनिक यातायात सञ्चालन निर्देशिका, २०७७ पूर्ण रूपमा पालना नगर्दा संक्रमणको जोखिम बढेको भन्दै सरकारले निर्देशिका कार्यान्वयनमा कडाइ गर्ने भएको छ। मुलुकमा दैनिक दुई हजारभन्दा बढी संक्रमित देखिन थालेसँगै सरकार कडाइका साथ निर्देशिका लागू गर्न कस्सिएको हो।

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले कोरोना संक्रमण ह्वात्तै बढेसँगै सात सय ५३ वटै स्थानीय तहलाई यातायात व्यवसायीले निर्देशिका पालना गरे, नगरेको विषयमा समिति गठन गरेर अनुगमन गर्न निर्देशन दिएको छ।

मन्त्रालयले आइतबार मुलुकभरका सबै स्थानीय तहलाई सार्वजनिक यातायात सञ्चालन तथा कार्यान्वयन निर्देशिका तथा अनुमगन सम्बन्धी पत्र र कोभिड १९ प्रकोप अवधिभर सार्वजनिक यातायात सञ्चालन निर्देशिका २०७७ कार्यान्वयन गराउन निर्देशन दिएको हो। स्थानीय तहमा गठित अनुगमन समितिले निर्देशिका विपरीत सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गरेको पाइए कारवाही गर्न सक्नेछन्।

संघीय भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री बसन्तकुमार नेम्बाङले २०७७ भदौ ३१ गते मन्त्रीस्तरीय निर्णयबाट निर्देशिका जारी गरेका थिए। सरकारले असोज १ देखि मुलुकभर छोटो तथा लामो दुरीको सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको थियो। तर यातायात व्यवसायीले निर्देशिकाको धज्जी उडाउँदै यातायात सञ्चालन गरिरहेका छन्।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयले असोज १४ गते संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयलाई पत्र लेखेर सार्वजनिक यातायात सञ्चालन निर्देशिका कार्यान्वयन र अनुगमनको लागि अनुरोध गरेको थियो।

Related Articles

Back to top button
Close