समाचार

पल्सर एनएस २०० एफआई र एबीएस भेरियन्ट मात्रै किन्न पाइने, यस्तो छ दशैं अफर

काठमाडौं । बजाज मोटरसाइकल नेपालमा अग्रणी कम्पनीको रुपमा स्थापित रहेको छ । हंसराज हुलासचन्द एण्ड कम्पनी प्रालिले नेपालमा बिक्री गर्दै आएको पल्सर एनएस २०० निकै सफल मोडलमा पर्छ ।विभिन्न गत बर्षदेखि पल्सर एनएसलाई दुई भेरियन्टमा बजारमा बिक्री गर्दै आएको छ । केही महिना अघिसम्म पल्सर एनएसको ४ भेरियन्ट उपलब्ध रहेकोमा कम्पनीले दुई भेरियन्टको बिक्री भने बन्द गरेको हो ।

कम्पनीले अब पल्सर एनएस २०० एबीएस र २०० एबीएस/एफआई भेरियन्ट मात्रै बिक्री गर्ने भएको छ । कम्पनीले पल्सर एनएस २००, पल्सर एनएस २०० एफआई भेरियन्टलाई आफ्नो वेभसाइटबाट हटाएको छ ।नेपाली बजारमा सर्वाधिक रुचाइएको एनएस २०० को एबीएस र एफफाई भर्सनले निकै राम्रो चर्चा पाउन सुरु गरिसकेको छ । यो पल्सर एनएस २०० सिरिजकै सबैभन्दा महंगो भेरियन्ट हो ।

बजाज पल्सर एनएस २०० एबीएस/एफआई भेरियन्टको मूल्य ३ लाख ५८ हजार ९०० रुपैयाँ रहेको छ भने २०० एबीएस भेरियन्टको मूल्य ३ लाख ३८ हजार ९०० रुपैयाँ तोकेर बिक्री गर्दै आएको छ । एफआई इन्जिनयुक्त मोडलको मूल्य कार्बुरेटर भेरियन्टको तुलनामा २० हजार महंगो रहेको छ । इन्जिन बाहेक अन्य सबै फिचर दुबै भेरियन्टमा समान रहेको छ ।कम्पनीले अहिले दशैं–तिहार लक्षित योजना संचालन गरिरहेको छ । कम्पनीले ल्याएको नयाँ योजनामा १० हजार नगद छुट वा शून्य प्रतिशत व्याजदर वा २० प्रतिशत डाउन पेमेन्ट भनेको छ ।

यसको मतलव मोटरसाइकल किन्ने ग्राहकले यी तीन मध्ये कुनै एक अफर छनोट गर्न सक्ने छन् । १० हजार रुपैयाँ नगद छुट लिन पुरै रकम नगद तिरेर मोटरसाइकल किन्नु पर्ने छ । शून्य प्रतिशत व्याजदरको लागि सुरुमा ५० प्रतिशत डाउन पेमेन्ट गर्नु पर्ने हुन्छ भने बाँकी रकम १७ किस्तामा तिर्नु पर्ने हुन्छ ।एकै पटक धेरै रकम डाउन पेमेन्ट गर्न नसक्ने ग्राहकले २० प्रतिशत रकम डाउन पेमेन्ट गरेर एनएस २०० किन्न सक्ने छन् । तर, यसरी किन्नेले व्याजमा छुट वा नगद १० हजार रुपैयाँ छुट दुबै प्राप्त गर्न सक्ने छैनन् ।

यस्तो छ मोटरसाइकल

मोटरसाइकलमा फ्युल इन्जेक्टेड एसओएससी फोर भल्भ लिक्वीड कुल्ड ट्रिपल स्पार्क इन्जिन लगाइएको छ । यसले ९७५० आरपीएममा २३.१७ बीएच पावरका साथै १८.३ एनएम टर्क उत्पादन गर्छ । यसमा मोडलमा ६ स्पीड गियरबक्स रहेको छ ।

यसको लम्बाई २०१७ एमएम, चौडाई ८०४ एमएम र उचाइ १०७५ एमएम रहेको छ । यसमा ८०५ एमएमको सिट हाइट रहेको छ भने, १५६३ एमएमको ह्वीलवेश र १६७ एमएम ग्राउन्ड क्लियरेन्स रहेको छ ।यसको फ्रन्ट साइडमा ३७ एमएमको टेलिस्कोपिक फ्रन्ट फर्कसँगै एन्टीफ्रिक्शन ब्रुशर र रियरमा निट्रोक्स मनोशक याब्जर्बर सस्पेन्सन लगाइएको छ । यस्तै, फ्रन्टमा २८० एमएमको पेटल र रियरमा २३० एमएमको डिस्क ब्रेक लगाइएको छ ।

यसको टपस्पिड क्षमता प्रतिघन्टा १३६ किलोमिटर रहेको छ भने, यसले प्रतिलिटर ३५ किलोमिटर माइलेज प्रदान गर्ने जनाइएको छ ।यसमा एनालग तथा डिजिटल स्पिडोमिटर, टेकोमिटर, एनालग ट्रिपमिटर, क्लक फ्युल गज, पास लाइट, एच फोर ब्ल्यु टिंङ्ग हेडलाइट, एलइडी टेललाइट तथा एक्जुलरि लाइटको विशेषता दिइएको छ ।मोटरसाइकलमा एक्जुलरि लाइट, इलेक्ट्रीक लाइट, पीलन फोरेष्ट, स्प्लिट सिट, पिलन ग्राब रेल लगायतका विशेषता समेटिएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close